„Velká“ revize RVP je v přípravné fázi; cíle jsou velmi ambiciózní.

Základní informace k revizi jsou dostupné ZDE. Vybíráme z nich jednu z podkladových studii; jednak proto, že překračuje oblast vymezenou tématem, jednak proto, že ji považujeme za zasvěcenou, věcnou, promyšlenou, v neposlední řadě pak – při vší odbornosti – za jazykově vstřícnou, přístupnou každému, kdo se o oblast školství a vzdělávání zajímá.

Další autorovy texty viz např. ZDE či ZDE

Ke vzdělávacím tématům viz též blogy Lukáše Bůžka či Pavla Bobka

3 komentářů.

  1. Josef Soukal napsal:

    Publikujeme odkaz na aktuální tiskovou zprávu SUČJL. V řadě věcí s kolegy nesouhlasíme nebo bychom je formulovali jinak, shodneme se ale v tom, že o češtinářských kapitolách v RVP by neměli rozhodovat laici – alespoň takto chápeme základní smysl tohoto Prohlášení:
    https://www.spolucjl.cz/tiskova-zprava-cestina-pro-21-stoleti-prohlaseni-spolecnosti-ucitelu-cjl/?fbclid=IwAR2zSnwOI7v6YEaUXGRoyktRyyJzAhpQ3nYTe0VBtqMK-nozAhPCGyhnwNg

  2. Josef Soukal napsal:

    Pokud je nám známo, oborově orientovaná sdružení ke spolupráci na revizi přizvána nebyla. Považujeme to za chybu – právě tato sdružení mohou být jistou hrází proti obrazoborectví čišícímu z některých mediálně známých „reformátorů“.

Zanechat odpověď