Miluju developerské projekty. Chtěl bych jednou vydat mapu, na které by byly jenom jejich názvy. Bylo by z ní jasné, že země je ráj.

Developeři neprodávají nemovitosti. Obchodují se sny o budoucnosti. A když si kupujete budoucnost, nemůže se odehrávat „za silnicí u čističky“. Potřebujete ji „Na Slunné pasece“.

Zásady developerského názvosloví jsou jednoduché. Pokud stavíte nebo rekonstruujete na super místě, stačí adresa. Dejme tomu „Karmelitská 10“ by byl v Praze projekt jako víno.

Ve všech ostatních případech musíte povolat poezii. Snadným způsobem, jak svému projektu zajistit název, je podívat se do mapy okolí a najít pomístní jméno, co pěkně zní. Mělo by obsahovat slova jako „sluneční“, „na radosti“, „krásná“ a podobně. Jméno kopce, potoka, louky nebo lesa si pak přisvojíte a projekt je vyřešený. „Zátiší U Zámeckého parku“ nebo „Bytový dům Zlatý potok“ okouzlí každého, i kdyby výsledek stál mezi tratí a dálnicí. Machři v oboru si příslušné pomístní jméno sami vymyslí a zavezené skládce naproti novostavbě budou díky nim už navždy všichni říkat „Vonný vrch“.

Sloupek na webu Novinky.cz

Další autorovy sloupky či články

Zanechat odpověď