Léto strávila Iva Zahálková hledáním platformy, přes kterou by mohla její škola vyučovat na dálku od nového školního roku, pokud by se školy kvůli epidemiologické situaci znovu zavřely. V tom případě už by výuka na dálku mohla být povinná – projednat to chce v pondělí vláda.

„Možná to je nepříjemné i některým pedagogům, ale jsme veřejnou službou a měli bychom umět najít cestu, jak tuto službu poskytovat,“ říká ředitelka základní školy v obci Tři Sekery v Karlovarském kraji, který je z hlediska průměrné mzdy nejchudším krajem v Česku.

Jak vnímáte návrh, aby se uzákonila povinnost účastnit se studia na dálku?

Vnímám to jako potřebný krok ze strany ministerstva poté, co vyhlásilo, že cosi v rámci školní docházky je nepovinné. My jsme ministerstvo upozorňovali a posílali jsme otevřený dopis, že to není správné. Teď sleduji, jak ministerstvo se zpožděním problém řeší.

Z rozhovoru s Ivou Zahálkovou, ředitelkou ZŠ v obci Tři Sekery

Jeden komentář.

  1. Josef Soukal napsal:

    Do značné míry se tak opakuje situace z letošního jara. Návrhy na opatření, která mají být dodržována ve školách, vznikají v týmech epidemiologů, aniž by byly podrobněji konzultovány s pedagogy nebo zástupci jejich profesních organizací. „V návrzích se pak objevují kroky, které jsou v běžném školním provozu jen velmi těžko realizovatelné a pokud ano, představují pro chod škol velkou zátěž a řadu komplikací. Mnohým z nich by se přitom při předběžných konzultacích dalo předejít. Zároveň byl na tyto konzultace během léta dostatek času,“ uvádí ředitel Základní školy ve Šlapanicích Pavel Vyhňák.

    http://www.ceskaskola.cz/2020/08/ucitelska-platforma-opatreni-pro-skoly.html

Zanechat odpověď