Z dopisu Knihovny Václava Havla:

Je tu listopad a s ním si většina z nás připomíná historické události roku 1989. Rádi bychom vám u této příležitosti nabídli naši on-line vzdělávací sérii ROK REVOLUCE https://www.rokrevoluce.cz/.
V osmi krátkých, vtipných a youtubersky laděných videolekcích v ní projdete událostmi celého roku 1989. Lekce mladým divákům vysvětlují události Palachova týdne, petici Několik vět, pád Berlínské zdi i průběh Sametové revoluce. Každá lekce má v průměru 3 minuty a shlédnutí celé série zabere pouhých 30 minut. Lekce jsou doprovázeny metodickými materiály pro učitele a pracovními listy pro žáky a studenty.
Budeme rádi, když sérii či některou z lekcí využijete. Veškerou nabídku vzdělávacích projektů, webinářů či on-line výstav naleznete na naší webové stránce
Přejeme vám mnoho sil do náročného období.
Tým Knihovny Václava Havla

Vzdělávání
Knihovna Václava Havla, o.p.s./Václav Havel Library
Ostrovní 13
110 00 Praha 1 
Tel: +420 222 220 112

2 komentářů.

 1. Josef Soukal napsal:

  Vzdělávací nabídka KVH – 2021/22:

  Dobrý den,

  srdečně vás zdravíme z Knihovny Václava Havla. Přejeme klidný start do nového školního roku a především to, aby žáci a studenti mohli celých deset měsíců absolvovat v osobním kontaktu s vámi i se svými spolužáky. Víme, jak náročný byl minulý rok, a velmi si ceníme toho, jak pedagogové celou situaci zvládli.

  Letošní podzim si připomínáme 85 let od narození a 10 let od úmrtí Václava Havla. Budeme rádi, když některá z našich vzdělávacích aktivit pomůže myšlenkový odkaz Václava Havla přiblížit ve výuce.

  WORKSHOPY v Knihovně Václava Havla

  Audience
  Havel v kostce
  Lidská práva aneb do vězení za písničku
  Nesvobodná tvorba
  Příběh Václava Havla – pro 1. stupeň ZŠ
  WEBINÁŘE

  I v postkovidové době nabízíme webináře, které je možné absolvovat z pohodlí školy bez nutnosti dojíždět. Webináře jsou zdarma.

  Webinář Audience
  Webinář Lidská práva aneb za písničku do vězení
  Webinář Moc bezmocných
  Webinář Nesvobodná tvorba
  Workshop

  ON-LINE VZDĚLÁVACÍ SÉRIE

  Rok revoluce: Milníky roku 1989 očima youtuberky v osmi tříminutových videolekcích.
  Každý může změnit svět: Šesti videolekcemi, které mapují život Václava Havla, provázejí Emma Smetana a Yemi. Projekt existuje i v anglické verzi.
  Číst Havla: Krátké videoukázky z díla Václava Havla v podání známých osobností, vhodné do výuky české literatury, dějepisu i ZSV.
  Podcast

  PODCASTY KNIHOVNY VÁCLAVA HAVLA

  Havel k maturitě: Povídání o nejdůležitějších dílech našeho prvního polistopadového prezidenta nejen pro maturanty. Aktuální díly: Zahradní slavnost a Dopis Gustávu Husákovi.
  Občané z Ostrovní: Podcasty spolku Mladí občané o tématech, která zajímají nastupující generaci, přinášejí podněty k diskusi nejen ve výuce. Aktuální díly: Po městě na kole, Výchova čtenářů v Čechách, Bitcoin, Budoucnost a Bohémie, Jak inteligentní je umělá inteligence?
  SOUTĚŽ O NEJLEPŠÍ STUDENTSKÝ ESEJ PRO STUDENTY STŘEDNÍCH ŠKOL

  14. ročník soutěže na téma Co pro tebe znamená být Evropan?
  Termín zasílání esejů do 31. 10. 2021.
  Esej

  JEVIŠTĚ VÁCLAVA HAVLA – PŘEDSTAVENÍ ZDARMA V KNIHOVNĚ VÁCLAVA HAVLA

  16.9. od 19,00 Václav Havel: Pokoušení (Divadlo Feste)
  6.10. od 19,00 Václav Havel: Vernisáž (Divadlo Kašpar)
  HAVEL CHANNEL
  http://www.havelchannel.cz

  Naše akce můžete navštívit i z pohodlí domova. Diskuse, koncerty, literární večery i pamětnické akce natáčíme a zpřístupňujeme všem. Vybrané akce jsou přenášeny živě.

  VÝSTAVY

  Digitální depozitář Knihovny Václava Havla nabízí vybrané výstavy k bezplatnému využití. Uspořádejte si na škole výstavu!

  PŘIPRAVUJEME

  Výstava Moc bezmocných ve Valdštejnské zahradě Senátu ČR v Praze zdarma 15. 9. – 24. 10. 2021: k dispozici budou pracovní listy pro studenty
  MATURITA21: nový on-line projekt přinášející krátké, uvolněné, osobní i vtipné videopřednášky známých osobností na aktuální témata od ekologie po duševní zdraví. Začínáme v polovině září tématy: Volby a Já a politika.
  V případě zájmu o některou z aktivit nás kontaktujte na e-mailu: vzdelavani@vaclavhavel.cz.

  Tým Knihovny Václava Havla

  Vzdělávání
  Knihovna Václava Havla, o.p.s./Václav Havel Library
  Ostrovní 13
  110 00 Praha 1
  Tel: +420 222 220 112

  KNIHOVNA VÁCLAVA HAVLA. o. p. s.
  Ostrovní 129/13. 11000 Praha 1, Česká republika
  Tel.: +420 222 220 112, http://www.vaclavhavel.cz

Zanechat odpověď