Přinášíme další příspěvek věnující se chystané novele zákona o pedagogických pracovnících; citujeme z článku, jehož autor je předsedou Asociace didaktiků dějepisu.

V návrhu novely zákona o učitelském studiu je díra jak trám. Hrozí, že prostředky na vzdělávání učitelů potečou mimo dohled státu a dlouhodobě podfinancované fakulty připravující učitele přijdou o schopné lidi. Zákonodárci by měli usilovat o opak.

2. února 2023 má být v Poslanecké sněmovně ČR předložena ke schválení dlouho diskutovaná novela zákona o pedagogických pracovnících. Většina odborníků se shoduje, že obsahuje spoustu dobrých a potřebných nápadů. Jsou v ní ale také návrhy, které mohou celý dobře míněný záměr poslat ke dnu jak Titanic. A to právě proto, že kru na trase z nějakého důvodu nikdo z navrhovatelů novely nechce ani předpokládat, natož vidět. Varovným hlasům odborné obce, Rady vysokých škol, ale například i předsedy Senátu ČR odpovědní členové školských výborů ve sněmovně a senátu už delší dobu odmítají naslouchat. (…)

Stanovisko odborné veřejnosti  k novele zákona o pedagogických pracovnících

Zanechat odpověď