Jarmil Vepřek, absolvent bohemistiky na FF MU, se nedávno rozběhl po sociálních sítích i školách jako Běžící češtinář. Takto se představuje:


Už od raného mládí jsem byl fascinován novými typy komunikace a od dob svého doktorského studia se věnuji češtině na sociálních sítích jako Běžící češtinář. Začínal jsem s Twitterem, ale nejen z důvodu tamní textové úspornosti mé snahy o popularizaci naší řeči a jiného přístupu k její výuce postupně přetekly také na Facebook, Instagram a nejnověji TikTok. 
Tam všude dnes můžete sledovat mé barevné příspěvky (např. ZDE), ale také videa (např. ZDE). Nebo si každou neděli zkusit kvíz, jejž později doplňuji výkladem, to abych jen netestoval.
Aktuálně nabízím online kurzy češtiny pro žáky pátých a devátých ročníků a maturanty. Pro větší množství posluchačů jsem pak připravil webináře o syntaxi a pravopisu (vše ZDE). Ten první se v květnu vyprodal a měl větší úspěch, než jsem čekal, tak jsem si řekl, že je to asi zajímavá forma, byť spíše pro pasivní posluchače.    
Už v červnu se mi podařilo navštívit 18 škol s popularizační přednáškou Čeština všelijak, kterou školám nabízím i nyní společně s další, věnovanou didaktickým testům (ZDE). Těm jsem se zevrubně věnoval 6 let při působení v Amosu Brno a říkal jsem si, že nebude na škodu ty znalosti využít i jako Běžící češtinář stojící opravdu na volné, vratké noze…
Děkuji všem, kteří mi pomohou šířit cokoli z mé současné práce či se alespoň podívají na mé vtipně vážné a vážně vtipné výklady.

Kurzy, webináře, nabídky pro školy

Jiné

2 komentářů.

Zanechat odpověď