Aktualizace z 2. 6. 2020:

Dotazník k projektu je dostupný ZDE.

Ze stránek vzdělávacího projektu České televize:

V tuto chvíli Vám ČT edu nabízí přes 3 000 vzdělávacích videí z pořadů České televize. Videa jsou přehledně rozdělena podle stupňů, předmětových oblastí i témat tak, abyste se co nejsnáze dostali k tomu, co Vás zajímá a láká.

A přestože už nyní ČT edu pokrývá přes dvacet předmětů a oblastí, některé chybí. To proto, že ani obsah ČT edu není v tuto chvíli ještě finální. Budeme jej dále doplňovat a rozšiřovat.

Pořady České televize procházeli, a dále procházejí, zkušení učitelé a odborníci s odpovídající aprobací, z různých škol i regionů, aby našli videa, která mohou sloužit jako vysvětlení, doplnění, ilustrace či inspirace. A to pro předškoláky i žáky od prvního stupně po střední školu.

Vzdělávací programy se sice školu od školy liší a my jsme museli pro potřeby vyhledávání na ČT edu některé věci zjednodušit, v základu však celý projekt vychází z českého kurikula.

Stránky ZDE

2 komentářů.

  1. Josef Soukal napsal:

    Příspěvek byl aktualizován.

  2. Lenka Dohnalová napsal:

    Děkuji ČT za velmi podnětnou a užitečnou iniciativu. Vzdělávací videa ČT edu využívám osobně, díly týkající se českého jazyka pro SŠ jsem již mnohokrát využila v rámci distančního vzdělávání, pochvalují si je i moji kolegové ze SpoluČjl. Velmi motivující jsou pořady, které se týkají určitého jazykového jevu, jehož podstatu ilustruje hraná scénka a jenž je následně vysvětlen odborníky z Ústavu pro jazyk český AV ČR.

    Jsme rádi, že obsah ČT edu bude dále doplňován a rozšiřován a těšíme se na jeho další využívání v praxi.

Zanechat odpověď