Tím polotovarem je učitelský kariérní řád, ačkoliv to některým stále nedochází. Že je spokojená ministryně Valachová, je vlastně pochopitelné. Může si odfajfkovat další splněný úkol, další dílo její výkonné ministerské mašinerie.

S čím ministerstvo školství přišlo, pro co naši poslanci zvedli ruku a co nakonec čeští odboráři podpořili? Stačí si v posledních Učitelských novinách pozorně přečíst rozhovor s předsedou ČMOS Dobšíkem. Jde o kouzlo nechtěného. Čtěme jen první věty většiny odstavců. Dozvíme se z nich to podstatné.

„Tvar kariérního řádu, jak byl předveden, je základ… – Příslib máme. – Berme to jako úvodní výkop… – Kariérní řád je nastaven do budoucna. – Asi jak pro které. – To se musí v průběhu implementace zjistit. – Nová specializační studia se budou teprve akreditovat… – Byly zveřejněny skutečně pouze teze…“

Sečteno a podtrženo vlastně nevíme nic. Pro ministryni Valachovou byl opět daleko důležitější termín splnění než kvalitní výsledek. Poslanci zjevně nepochopili, jaký polotovar pouští do světa. A odbory? Přece si to kvůli kariérnímu řádu s vrchností nerozhází. Fotočka na tiskovce je taky slušný výsledek.

Převzato z autorova blogu na iDNES.cz

Kategorie: Články, Obecné, Obecné

Zanechat odpověď