V rámci mezinárodního projektu Učme se číst, čtením se učme jsme ve Střední škole DUKE Náhorní vytvořili vědomostní karetní hru s tématem literární Prahy. Na kvízových otázkách pracovali – pod vedením spisovatelů a pedagogů – žáci naší a partnerské školy. Inspiraci a informace mohli čerpat jak z doporučené četby, tak z naučných vycházek po Praze, které jsme pro ně připravili. Za největší klad zapojení žáků do samotné přípravy hry považujeme skutečnost, že při vytváření otázek byli vtaženi do procesu učení, aniž by si to uvědomovali. Byla to pro ně zodpovědná práce a zábava zároveň. Nic co by jim připomínalo “klasické” učení na písemku či zkoušení.

Nyní jsou karty hotové a mohou sloužit svému primárnímu účelu. Pokud byste je chtěli používat ve své škole, můžete je získat v soutěži, kterou tímto vyhlašujeme. Pět vylosovaných autorů správných odpovědí bude odměněno sadou čtyř balíčků karet. Otázka se týká programu Erasmus+, díky kterému jsme mohli výrobu hry financovat.

Soutěžní otázka:

Pod kterým číslem se v programu Erasmus+ skrývá Klíčová akce, do níž spadají projekty partnerství škol?

Možnosti k výběru: a) 1, b) 2, c) 3.

Odpovědi zasílejte na adresu soutez@ssnahorni.cz, a to do pondělí 9. prosince 2019 (včetně).

Kategorie: Česká, Literatura

3 komentářů.

 1. Iva Reichová napsal:

  Dobrý den,
  odpověď B.
  Je prosím někde k dispozici náhled? Děkuji.
  Reichová

  • Josef Soukal napsal:

   Napište prosím na e-mail uvedený v příspěvku.

  • Pavlína Vočková napsal:

   Dobrý den, promo fotky karet Vám rádi pošleme do mailu. K zařazení do slosování prosím odpovězte na e-mailovou adresu soutěže. Jako odpověď zasíláme potvrzení o obdržení e-mailu a také fotky karet. S pozdravem Pavlína Vočková ze SŠ DUKE Náhorní

Zanechat odpověď