Karolína Zoe Meixnerová je známá především jako autorka podcastu Literární hysterie. „Zamilovala jsem sed o Karla Havlíčka Borovského,“ říká v rozhovoru pro Radio Wave. V doprovodném článku se pak uvádí:
Ovlivní nás, když známe životy těch, jejichž knížky čteme? „Když Boženě Němcové umřel nejstarší syn, upadla do depresí, přestala se o sebe starat, vypadalo to s ní bledě. V té době ale začala psát Babičku, vrátila se tak do období, kdy byla v životě nejšťastnější a tím se zachránila. My díky tomu chápeme, proč ji napsala tak, jak ji napsala,“ říká Karolína Meixnerová, bohemistka a popularizátorka klasické české literatury. Mezi její oblíbené období patří národní obrození.
Karolína kromě své tvorby na sociálních sítích objíždí nejen střední školy s besedami zejména o národním obrození. O dílech se studenti učí ve škole, ona jim nabízí berličku k tomu, aby k nim přistoupili snáz.
„Někdy si to sedne a studenti poslouchají s otevřenou pusou a vyvalenýma očima, fakt je to zajímá. Jindy mi nedají ani šanci,“ popisuje. Často ale záleží hlavně na tom, jakým způsobem na blížící se besedu nalákají studenty učitelé.
O obsahu podcastů (v seznamu je jich k dnešku přesně padesát) i autorčině stylu vypovídají jejich názvy: Karel Hynek Mája, Instapoezie, reklamní rýmy aneb Může být básníkem každý?, Dramatický Havel, Literární disko: Young Ault knihy na průřezu věků, Dosti Wolkera? Tak to pozor!…
https://www.novinky.cz/kultura/salon/clanek/jak-mohl-vyjit-maj-sloupek-stefana-svece-40404775?fbclid=IwAR0lH1wHhKNQqYwueRTKKsKJ0NosJiLH7IWyu2mQ6RYrhDurWo8HrKn0Dfc