Tímto příspěvkem upozorňujeme na časopis Čtenář (měsíčník pro knihovny):

„Příležitosti na své straně vidí knihovny především ve zlepšení nabídky vzdělávacích aktivit pro školy, ve zlepšení prostorových podmínek a vybavení knihovny, celkově ve zlepšení spolupráce se školami, poskytování kvalitního knihovního fondu, zakládání čtenářských klubů apod. Na straně škol je potřeba podle knihoven především povzbudit zájem o spolupráci a využívání knihoven, prosazovat tvorbu projektů se školami, které zahrnují využívání knihoven, tvorbu metodik s knihovníky a sdílení zkušeností.“

Spolupráce ve vzdělávání mezi veřejnými knihovnami a školami (výsledky celostátního průzkumu 2019) (Čtenář, č. 6/2020)

Kategorie: Čtenářství

Jeden komentář.

 1. Josef Soukal napsal:

  Zasláno:
  Vážené kolegyně, vážení kolegové,
  rádi bychom Vás informovali o tom, že nově je k dispozici český překlad průvodce vytvořeného v rámci projektu READ ON (tj. ČTI DÁL). Najdete ho na adrese https://readon.eu/…/id=400L1/the_read_on_project_guide.
  Projekt si klade za cíl inspirovat mládež k tomu, aby našla svou cestu k literatuře, a to nejenom ke čtení, ale také k vlastní tvorbě. Průvodce nabízí řadu námětů, jak je v praxi možné postupovat, a naznačuje, které aktivity se v zahraničí úspěšně osvědčily. Je určen pro všechny profese, které pracují s mládeží ve věku od 12 do 19 let, tedy například pro učitele či knihovníky.
  READ ON je čtyřletý projekt, který byl zahájen v roce 2017 a podílí se na něm sedm organizací ze šesti zemí. Je financován z evropského programu Kreativní Evropa. Další podrobnosti najdete na adrese https://readon.eu/ nebo na Facebooku: https://www.facebook.com/readoneu.
  Průvodce představíme také v článku, který bude publikován v Bulletinu SKIP (https://bulletinskip.skipcr.cz/).
  Český překlad projektu zajistila Knihovna města Ostravy, děkujeme !
  Budeme velmi rádi, pokud budete informaci o českém překladu průvodce šířit dále a samozřejmě pokud průvodce využijete i ve své praxi.
  Mgr. Roman Giebisch, Ph.D.
  Předseda SKIP
  Národní knihovna ČR

Zanechat odpověď