Dodatek z 28. 6.: Téměř vše, co jsme slíbili, je splněno nebo se na našich stránkách vbrzku objeví. Pouze článek o kánonu jsme posunuli na polovinu července. Už v této chvíli můžeme čtenářům přislíbit nejméně deset nových příspěvků. 

Vážení a milí čtenáři,

děkujeme Vám za přízeň, kterou jste nám v letošním školním roce věnovali. Jsme velmi rádi, že se Vaše řady podstatně rozrostly a že jste si zvykli se na naše stránky vracet. Pokusíme se Vám důvěru splatit dalšími podnětnými příspěvky. Dovolte mi, abych Vám v předstihu popřál pěkné, uvolněné a naplněné léto.

Náš web se v prázdninovém čase neodmlčí, ale výrazně zvolní tempo a bude se připomínat zejména archivními příspěvky. Pro poslední červnové dny a červenec však připravujeme i řadu nových článků, jež přinesou tipy na zajímavé knihy, připomenou některé pozoruhodné texty věnované L. Vaculíkovi, ale také osobnosti a dílu Jana Husa. Rádi bychom se ovšem věnovali i aktuálním tématu, totiž kánonu autorů a literárních děl pro středoškoláky, a budeme pokračovat v přetiskování zajímavých článků publikovaných v posledních letech v časopise Český jazyk a literatura či Naše řeč. Takže chcete-li si přečíst o Zločinu na Starém Městě pražském, Rotschildově flašce, 4 igelitkách, čtení, psaní a pálení knih, zajímá-li Vás, co se skrývá za větou „Bezkopcý úval známý svými hicy předlohou skici mistra Kopanici“, a mnohé jiné, nezapomeňte zavítat na naše stránky.

Na další setkávání s Vámi se za tým Asociace středoškolských češtinářů těší Josef Soukal.

 

 

 

Zanechat odpověď