(Aktualizováno)

„Jan Vodňanský za sebou nechává písňové a básnické dílo, jehož jádro spočívá ve spolupráci s Petrem Skoumalem. Zčásti zlidovělo, zčásti založilo nový typ intelektuálního kabaretu: a mezi těmi kategoriemi se vlastně nedá najít hranice.

Groteskní, poetická i vnitřně rafinovaná pásma písní a básní Jana Vodňanského, který po dvou dnech hospitalizace s nemocí covid-19 zemřel ve věku 79 let, a skladatele Petra Skoumala vzešla z tvůrčí atmosféry 60. let minulého století. Skutečně rezonovat začala od května 1969, kdy měl premiéru jejich program S úsměvem idiota na prknech pražského Činoherního klubu, kam je přizval režisér Jan Kačer.“

Celý text na stránkách Aktuálně.cz

Vzpomínky Jana Skoumala

Vodňanský-Skoumal: Delší chvilka krátké poezie

Jan Vodňanský: Kde je Jan?

Může jít o obrázek text, kde se píše KDE JE JAN? (slohové cvičeni) Kde je Jan? Jan je na toalete. Co délá Jan na toalete? Jan visí. Jan je obešenec. Kde je chyba? Chyba je ve slove "obešenec". Jan neni obešenec. Jan je obešencem. Tak je to správné. Obešencem se človek zpravidla stává. Málokdo se obešencem rodí. Pak se nerodí obešencem, ale rodí se obešenec. Tak rozdíl mezi prvním a sedmym pádem ovlivšuje celý život.

Zanechat odpověď