O technologiích (nejen) ve školách…. je název blogu, který svými příspěvky naplňuje Karel Klatovský. V textu s názvem Výuka čtení, v Teamsech vše změní! píše:

„Asi každý pedagog se mohl v posledních měsících přesvědčit o tom, že Teamsy zdaleka nejsou jen nástroj na vyřešení online hodin se žáky. Stále více a více učitelů je denodenně používá jako nástroj pro podporu běžné prezenční, případně hybridní výuky a jednou z posledních novinek, která do Teams přibyla, je funkce, na kterou jsme v oblasti využívání počítačů ve výuce čekali poměrně dost dlouho – podpora při procvičování čtení psaného textu. A hned na začátek dodám, že s plnou podporou češtiny! Samozřejmě se ale nástroj Pokrok ve čtení dá skvěle využít i pro podporu výuky cizích jazyků. Kromě češtiny je podporováno pochopitelně i několik desítek cizích jazyků.

Asi vás nepřekvapí, že je tato funkce (podobně jako pro výuku programování) součástí Zadání. A to z toho důvodu, že daná funkce i automaticky žáka „hlídá“, kontroluje jeho čtení a zobrazuje i výsledky.“ (…)

Zanechat odpověď