Texty z facebookové stránky Městské policie Přerov, jejichž autorem je Miroslav Komínek, vyhledávají už delší dobu desítky tisíc čtenářů a v knižní podobě se staly bestsellery. Svérázně pojaté policejní „svodky“ ukazují, že žánr soudničky je životaschopný i dnes. Ukázka je 5. října 2023.

Chlap, chlast a dráb – část tři (díl ke cti, jenž u nás Mr. Jan má).

Ten tam je rok či dva a chlap je zpět. Kde byl? Kdo ví. Snad loch. Teď však zas je zde. Kde má mít krev, tam má jen líh. Pár let zpět chlast vzal mu džob, choť a pak i dům, tak spal, kde zpit pad. Tu keř, tam sklep, park či dvůr. A pil. Jak ten vám pil. Když však pryč je džob, kde vzít plat? Tak krad. Bral, co jen šlo. Pět sad vín a šest bas piv. Však top byl rum. No, rum. Spíš líh z řep plus tresť. Po něm dost blil, když víc si ho lok. Kdo ne, že. Tak ten chlap je zpět (jen o rok či dva stár) a už zas má chuť.

Mrk na dlaň a tam nic. Ni chlup, ni groš. Co dál, když je chuť? Ha, má plán. Jde směr krám kol kol i kas. Zrak mu plá. Och, těch krás. Bral by vše, co krám dá. Sekt, grog, gin, punč, rum, čaj. Čaj? No fuj. Pryč s ním. Rum. Ten zná a má ho rád. Však kam ho dát? Zrak mu sjel do míst, kde shop má vchod. Tam, tam je cíl. Co teď? Skrýt drink v šat? Za pás? Na krk, kloub či nárt? Ne. Už to má. Vrz zip a již je tam. Je z něj muž krát dva. Hmm, proč ne hned krát tři. Teď pyj, rum, rum a pak pij rum, rum. Lup je skryt, leč jak s ním ven?

Zrak pln mlh zřel skrz náš svět, kol hvězd, až tam, kde dlí ráj. Na tvář mu sed mdlý škleb. Zdá se, že spí a sní. Ne, už ne. Přec bdí. Cajk. Plán zní: Start – cíl styl krab. Krok sun krok jde fajn, až na to, že co krok, to cink. Sklo na sklo. Sper to ďas. Kde se vzal, tu se vzal, stál tam muž, co měl stráž. Hned ho bral. Holt pech. Pak muž-stráž vzal fón a do něj děl, že ten chlap vzal chlast a on ho drap jak sýc myš. Šel čas a je tu vůz. V něm pár. Dráb a dráb. Kmet (Je nás míň a míň. Pojď k nám! Fajn plat, kroj i šéf.) a kluk (dík za něj). Pás v bok, na něm zbraň, tyč, pepř pro pláč a tak dál. Lump je jim dán všanc. Rum a rum jdou ven. Jen rum a rum. Nic víc. Uf. Již je jen muž, a ne muž krát tři.

Dráb vzal brk, co v něm je tuš a na spis psal, oč tam šlo. A dal tam pár nul. Ten chlap, co chlast krad, zvad, pak si sed a lkal, že je jen plaz, blb a vůl. On, ne dráb. Pak lap blok, co dal mu dráb a šel pryč. Snad na vlak. Do Brd či dál. To je fuk. Tak za rok či dva zas.

Zanechat odpověď