Autentické veřejné vystupování, 2 denní kurz (ty dva dny mohou, ale nemusí následovat po sobě)

Lektor: RNDr. Jiří Weinberger

Motto: Zdravá technika projevu upevňuje autoritu aktéra a je doplňkem mnohé životní role, včetně role dané nadřízeným postavením (učitel, rodič, šéf).

Cíl: Navodit zdravý pocit veřejně vystupujícího člověka. Naučit aktéry předávat informace, ať už v rámci odborného, pedagogického nebo uměleckého působení. Objevit individuální schopnosti.

Cílová skupina: Učitelé od MŠ po VŠ, manažeři, prodejci, tiskoví mluvčí, asistenti a asistentky, výrobní školitelé, auditoři, pracovníci veřejné správy, právníci, politici atd.

Poučky o řeči těla: Jak je správně chápat, aneb jak si ze znalostí neudělat svěrací kazajku. Gesta uzavřená, otevřená a rozporná, přirozená a umělá; práce s prostorem a s rovnováhou.

Okruhy pozornosti: vnímání sebe sama v prostoru, základní typy komunikačních prostorů; v čem hledat jistotu, ukotvení a přirozenou autoritu.

Hlas, pozitivní i negativní účinky hlasového projevu: Objevení individuálních schopností, význam kvality hlasu pro navození zdravého životního pocitu.

Rytmus, intonace, akcent: Např. umíme vyprávět vtipy?

Dialog s vnitřním partnerem: Jak se dá využít v praxi.

Místo konání: Kdekoli v ČR. Možné slevy: www.timing.cz/slevy.

Kontakty: a) TIMING Praha, Na Poříčí 12, 110 00 Praha 1; www.timing.cz, 604 102 815, timing@timing.cz; b) www.j-w.cz.

2 komentáře.

 1. Zina Pittrova napsal:

  Dobrý den,

  chci se zeptat, jestli v kurzu Autentické veřejné vystupování máte i dostatečná část o práci s hlasem, o tom, jak správně dýchat a mluvit, aby si člověk neutahal tolik hlasivky? Takovou tu rétorickou, řečovou a dechovou průpravu, kterou mají předpokládám herci, jsme bohužel na „pajdě“ nebrali. Jsem trochu herečka povahou, takže se do toho umím opřít a rétorika mi nedělá ve smyslu výrazného projevu problém, ale jak pracovat s hlasivkami a dechem by mi určitě prospělo. Určitě nejsem sama, všude kolem jsou učitelky angličtiny s věčně namoženými hlasivkami nebo bolestmi hlavy. V angličtině je to navíc zdá se mi těžší pro hlasivky, protože řada hlásek v češtině není nebo se vyslovují jinak, a více to člověka unaví.

  • Vážená paní kolegyně,
   právě v tomto kurzu věnujeme hlasové technice nejvíce času v celé historii naší vzdělávací firmy. Jsem přesvědčen, že to učíme dobře, neboť mám pro svou práci s hlasem v posledních 10 letech skvělého učitele (prvního za celý život, který mi pro dané téma plně „otevřel oči“). Máte pravdu, téma je klíčové technicky i osobnostně. Co učitelů si zničilo hlasivky i nervy a nevšimli si, že to jde spolu ruku v ruce. Budu rád, když se ozvete.
   S pozdravem
   Jiří Weinberger, 604 102 815

Zanechat odpověď