Do nového roku vstupujeme jako Asociace češtinářů. Nový název, schválený na členské schůzi na konci listopadu 2015, nemění nic na původním programu sdružení, naopak je logickým potvrzením našich aktivit, jak je osvědčují i naše webové stránky. Nadále se chceme věnovat všem aspektům výuky češtiny, zejména na základní a střední škole, dávat prostor projektům, které učitelům nabízejí profesní obohacení, vytvářet a přetiskovat odborné a popularizační materiály, přinášet zajímavé žákovské práce atd. Těší nás, že se našimi publikačními partnery stále více stávají bohemisté ze specializovaných odborných pracovišť a že se rozvíjí spolupráce s jazykovými a literárními časopisy.

Za svoji stále ještě nedlouhou existenci si Asociace, vznikající doslova na zelené louce (a nikoli všemi vítána), získala značný kredit profesní i etický. Nechceme z této cesty sejít a budeme se snažit naši činnost dále zlepšovat a rozšiřovat. I proto se otevíráme kolegům ze základních škol, přičemž věříme, že oslovíme – třeba jako publikační fórum – ty, kteří se našemu oboru věnují se zápalem a snaží se žáky vzdělávat a vychovávat fundovaně a kreativně.

Vbrzku čtenářům nabídneme upravené členění rubrik, což by mělo zpřehlednit obsah stránek a upozornit na články, jež by neměly zapadnout.

Nové stanovy ZDE.

Kategorie: Články, O nás

3 komentářů.

  1. Josef Soukal napsal:

    Upravené stanovy a hlavička budou do 5. 1.

Zanechat odpověď