Z komentáře na Aktuálně.cz:

Veřejnoprávní televize před rokem představila novou verzi své online služby, kde bylo dřív možné zhlédnout online pouze to, co divák nestihl na některé ze stanic. Letos už iVysílání nabízelo webseriály, dokumenty i talkshow vyrobené přímo pro něj. Stejně jako zajímavé zahraniční tituly. (…)

V první vlně původních pořadů pro platformu vznikly také dva hudební dokumenty, Rapstory a Lekce rapu, využívající schopnosti nejznámějšího českého odborníka na tento žánr, Karla Veselého, poutavě vykládat jeho historii.

Na webu iVysílání s nimi sousedí publicistické Novinářky, v nichž se Jana Ustohalová, Saša Uhlová a Hana Čápová věnují kauzám, které sice dobře vysvětlují důvody, proč se pražské Václavské náměstí pravidelně plní demonstracemi nespokojených Čechů, přesto se jim média téměř nevěnují. Talkshow Protivný sprostý matky s herečkou Terezou Dočkalovou pak rozebírá témata spojená s mateřstvím, která jsou na běžné vysílání ještě příliš tabu.

Inovativní české položky doplňuje několik zahraničních, často skandinávských seriálů mladých tvůrců a tvůrkyň jako Všechno, co miluješSex nebo Hashtag. Tituly, které člověk nejen v severských zemích najde na předních stránkách katalogů jejich producentů. Například Všechno, co miluješ vyrobila dánská veřejnoprávní televize DR, která obsah od mladých talentů v posledních letech dává na první místo.

Zanechat odpověď