Česká televize, NPI ČR a MŠMT chtějí pomoct maturantům. Díky jejich spolupráci vznikla jedinečná série krátkých autentických videí, ve kterých kromě učitelů vystupují i desítky studentů posledních ročníků středních škol. Série Dáme to! zahrnuje 10 dílů k testům z českého jazyka, 10 dílů k matematice a tři díly seznamují studenty hodnocením maturitních testů či správným vyplňováním záznamových archů. V každém z třiadvaceti dílů provázejí učitelé studenty po typických úlohách maturitních didaktických testů a vedle obvyklých postupů upozorňují i na nejčastější chyby.

Do tvorby videí se zapojilo 33 studentů z osmi středních škol, Vyšší odborné školy zdravotnické a Střední zdravotnické školy z Prahy 4, Smíchovské střední průmyslové školy a gymnázia, Střední odborné školy z Českého Brodu-Liblice, Gymnázia Na Zatlance, Gymnázia Josefa Jungmanna v Litoměřicích, Gymnázia Jana Keplera, Gymnázia T. G. Masaryka v Litvínově, Masarykovy střední školy chemické a Gymnázia České Budějovice.

Odborný dohled NPI ČR měli Petr Koubek, garant vzdělávací oblasti Jazyk a jazyková komunikace a Václav Bendl, garant oboru matematika a její aplikace.

Série Dáme to! je volně dostupná na vzdělávacím webu ČT edu. Na této stránce jsou také k dispozici pracovní listy a řešení všech probíraných úloh.

Pro žáky

Testové úlohy a další výukové materiály

2 komentářů.

 1. Josef Soukal napsal:

  Budeme rádi, pokud se uživatelé s dalšími čtenáři podělí o své zkušenosti s konkrétními výukovými materiály.

  • Petr Koubek napsal:

   My budeme také moc rádi za zpětnou vazbu, a to od učitelů a také od žáků středních škol.
   Díky moc za zprostředkování, pane doktore, vše dobré!
   P. Koubek

Zanechat odpověď