Z blogu Honzy Průši na webu Seznam Médium:

V létě v roce 1940 se Foglarova Dvojka vypravila tábořit na Moravu k říčce Chvojnici. Každoroční vyvrcholení jejich skautské činnosti bylo ale předčasně ukončené nařízením K. H. Franka, který za protektorátu ze dne na den zakázal mládeži táboření.

Článek

Členem Dvojky byl i Míša. Můj děda, který měl jednu velmi vzácnou vlastnost, kterou jsem po něm zdědil. Nikdy nic nevyhodil. A tak mi po něm zůstalo velké množství dokumentů, fotek, negativů a zápisníků z jeho pestrého života. Postupně se jimi probírám a ty zajímavější z nich zveřejňuji v rámci tohoto webu.

Když jsem tu v září vystavil fotografie z Tábora ve Sluneční zátoce z roku 1943, ozvalo se mi mnoho nadšených foglarovců a já slíbil, že brzy zpracuji další materiály, které s Jaroslavem Foglarem souvisí. A tak jsem se konečně dostal k tomuto táboru, který můj děda ve Dvojce prožil. Nejkratší tábor v jejich historii. Tábor psanců. (…)

Na vědomí se dává, že první dnové jsoutě zasvěceny „Velkému Pršníkovi“, bohu dešťův. Částečně se stavělo a částečně se leželo ve stanech.

Dne 3. července se právě dovídáme, že naše relace „Hoši od Bobří řeky“ se bude vysílat dne 6. července od 15:00 do 15:50. Mají zájem také na „Tábor ve Sluneční zátoce“, ale neví se, pojedeme-li kvůli tomu do Prahy.

Nejžádanější potravinou tábora je chleba, o který je ale největší nouze. Poněvadž chleba nejni a nebude, také přídavky nejsou a nebudou. Lístky nám vůbec nestačí. (…)

Kategorie: Foglar Jaroslav

Zanechat odpověď