Příběh Rychlých šípů na webu Aktuálně.cz:

Dne 17. prosince 1938 vyšel v časopise Mladý hlasatel historicky první díl komiksu Rychlé šípy. Seriál z dílny spisovatele Jaroslava Foglara a kreslíře Jana Fischera se stal netušeným fenoménem. Ovlivnil celé generace dětí, které zakládaly podobné kluby a toužily se vyrovnat obdivované pětici: Mirkovi Dušínovi, Jarkovi Metelkovi, Jindrovi Hojerovi, Červenáčkovi a Rychlonožkovi. Tito hrdinové dodnes žijí v nejrůznějších knižních reedicích, v divadelních hrách, písních i v četných parodiích. A navíc tenhle časopisecký seriál předznamenal směřování českého komiksu na desítky let dopředu.

Jak to všechno začalo 

Existovaly Rychlé šípy? 

Kde se odehrávají Rychlé šípy? 

Červenáček na vozíku

Další příspěvky s danou tematikou

Kategorie: Foglar Jaroslav

Jeden komentář.

 1. Josef Soukal napsal:

  Už zítra si připomeneme čtvrt století od úmrtí Jaroslava Foglara. Spisovatele, šéfredaktora, významného metodika, dlouholetého skautského vedoucího a autora slavného klubu Rychlé šípy!
  A právě u připomínky odchodu bychom rádi představili několik aktivit, které mají připomenout Jestřába i jeho nejznámější odkaz. Rychlé šípy totiž – jak jistě všichni víte – také slaví významné jubileum – 85. let od vydání prvního dílu.
  Skautská nadace Jaroslava Foglara připravila k tomuto výročí od prosince 2023 do prosince 2024 množství akcí, které spojila pod názvem Rok Rychlých šípů – 85 let.
  Více čtěte u nás na webu. Odkaz v komentáři.
  Foto: Sláva Štochl, 40.léta, Redakce Mladý hlasatel
  #FoglarZnovuVychazi #RychleSipy85

  https://www.skautskanadace.cz/aktuality/ctvrt-stoleti-od-odchodu-jaroslava-foglara-212n?fbclid=IwAR3iQw8nLFRaKP74Y0Cs5KxrylIRcuS7VI2-SXtGF-79MnqoVo4DLh5arco

Zanechat odpověď