Z článku na webu EDUzín:

„Nápad jsem dostal na výletě na zámku Hluboká. Zrovna se tam konaly sokolnické dny,“ říká desetiletý Albert Karjagin z Litoměřicka. Mezi sokolníky byla i holčička jeho věku a to ho zaujalo. Přemýšlel o ní a pak začal psát knížku s detektivní zápletkou, ve které si Hanička tajně ochočí jestřába ze zoo. Po roce byla kniha hotová a teď děti nahrávají její audioverzi v nahrávacím studiu Severočeské vědecké knihovny v Ústí nad Labem. Knihovna už sbírá další nápady – stane se v budoucnu místem podpory nadaných dětí?

Do nahrávacího studia Severočeské vědecké knihovny v Ústí nad Labem se hrne jedenáct dětí. Partička sedmi kluků a čtyř holek ve věku kolem deseti let tu dnes natáčí audioverzi knížky jednoho z nich, páťáka Alberta Karjagina. U dveří studia je vítá IT specialista z knihovny Štěpán Tóth, který nahrávání bude šéfovat. 

„Máte na papírech označené, kdo co říká?“ snaží se postupně vnést řád do zatím poněkud chaotické situace. „Já se to vlastně učím s nimi, máme nové studio a bereme to jako pilotní projekt,“ vysvětluje čtyřicátník.

Kategorie: Výuka a škola

Zanechat odpověď