Článek Aleny Šedivé z časopisu Impulsy, vydávaného Centrem dětského čtenářství Knihovny Jiřího Mahena v Brně (2019)

„Jak v minulých letech, tak i pro rok 2020 vydala Knihovna Jiřího Mahena v Brně svůj unikátní Čtenářský diář, jehož ambicí je potěšit čtenáře různorodých žánrů a preferencí. Milovníci literatury tak opět mají možnost si vedle běžných zápisků ozvláštnit svůj každodenní čas tipem na zajímavou knihu, literárním kvízem, čtenářskou mapou, poetickými knižními hřbety či tematickým citátem.
Čtenářský diář vychází už potřetí a znovu nabízí mnoho nevšedního ze světa literatury. Už v úvodní hlavičce si každý majitel diáře může tradičně vedle svého jména, adresy a dalších standardních náležitostí vyplnit půjčovní dobu své knihovny, číslo čtenářského průkazu nebo svoji krevní čtenářskou skupinu.
Po nezbytném kalendáriu následuje individuální čtenářská mapa, do níž je možno vypisovat knihy, které chcete číst při určitých příležitostech, v nejrůznějších obdobích, duševních rozpoloženích, nebo v naladění na konkrétní žánry či formy. Čtenářská mapa tak může posloužit jako seznam přečtených knih i coby specifické vodítko, jakým směrem by se mohla v roce 2020 ubírat vaše četba.“

Kategorie: Čtenářství

Zanechat odpověď