Málokdy jsem četl něco pokřivenějšího než nejnovější článek Boba (Bohumila) Kartouse I bez matematiky je státní maturita zločin. Neměl by z ní zůstat kámen na kameni. Podle použitého slovníku se zdá, že autor povzbuzen nejnovějšími alibistickými kroky ministra ministra školství Roberta Plagy, jenž mu evidentně naslouchá, ucítil šanci na úplné torpédování snah vnést do maturit základní řád.

Byl bych moc rád, kdyby si lidé z médií, kteří z demagoga Kartouse, jenž ostatně dokázal penetrovat i řady bojovníků proti dezinformacím, učinili zřejmě nejcitovanějšího vzdělávacího „experta“ dneška, v souvislosti s jeho výše uvedeným textem položili několik otázek:

  • Kterými konkrétními argumenty svá tvrzení Kartous obecně podkládá? Jak odpovídá na věcnou kritiku svých tvrzení? Odpovídá na ni vůbec?
  • V čem konkrétně je Kartous ohledně maturit odborník? Na základě čeho je schopen odborně analyzovat maturitní katalogy, podobu zkoušky, konkrétní testové úlohy apod.? Vystudoval některý z předmětů, z nichž se maturuje ve společné části zkoušky? Absolvoval alespoň testologické minimum?

Celý článek ZDE.

Kategorie: Maturita

Zanechat odpověď