I.

V Bradburyho povídce Usher II Garrett a Pikes posléze utíkají z domu, který se za nimi řítí.

Spender nevydržel nostalgii celé Martské planety a ta ho postupně sžírala.

Když přijíždí Walter Gripp do míst, kde přebýval, přivítá ho něco, co jen okrajově vypadá jako žena.

Roderick Usher – charakteristika: Starý, zesláblý muž, který se bojí své smrti. Křídově bledý, velké oči. Svým jednáním mi připadal občas zvláštní a v určitém množství mi naháněl hrůzu.

Usher svůj skon nese tiše, nejspíše díky depresím, které ho pronásledují.

Hlavní hrdina povídky Jáma a kyvadlo má nevyslovitelné štěstí.

Konec povídky Vraždy v ulici Morgue není pro mne překvapivý ale trapný až běda! Nedá se s tím ale nic dělat a i v tomto případě budu muset zamáčknout slzu hořkosti a jít dál cestou svou.

Poeovy povídky byly velmi napínavé. Chtíč rozřešit všechny záhady mi nedovolil knihu opustit, což jinak u mě není řídké.

II.

Old SHATTER HAND byl velmi chytrý a věděl, jak velký si má nechat rozestup a kdy se otočit, aby se vyhnul vržené sekeře. Inčučuna se však nezastavil a chtěl ho usmrtit ručně, ale Shatterhand se napřáhl a jeho pěst stihla Inčučuninu tvář. Poté se vše vyjasnilo, jak to ve skutečnosti bylo s tím, že skupina bělohů nechtěla Apačům ublížit.

III.

Daidalos schodil svého učence ze skáli, protože byl naštvaný pro jeho lepší a vynalézavější nápady. Bohyně práce ho však zachránila a proměnila ho v koroptev.

Nejdřív byl chaos – vznikla gaia (země) – sama splodila Uranuse.

2 komentářů.

  1. Petr Kuba napsal:

    Byla jsem si vědoma toho, že jsem udělala neskutečnou chybu a snažila se jí napravit. Sedla jsem si na schody a pořád si opakovala otázku “Co budu dělat?“.

Zanechat odpověď