Na webu Česká škola se dějí věci. Šéfredaktor Michal Komárek v rozporu s deklarovaným záměrem „poskytovat svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku“ již řadu měsíců zasahuje do diskusí k jednotlivým článkům způsobem, který hraničí s porušováním základních náležitostí demokratického řádu.
Začalo to mazáním diskusních příspěvků s nicneříkající informací „Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.“ Každý slušný člověk samozřejmě souhlasí s mazáním příspěvků vulgárních, rasistických či jinak neakceptovatelných. Problém je v tom, že jak čas šel, ukazovalo se stále zřetelněji, že jsou mazány především ty příspěvky, které nevyhovují Komárkovu politickému přesvědčení – ať se týkaly multikulturalismu, státní maturity, či inkluze (abychom jmenovali jen ty nejviditelnější okruhy témat). V poslední době došlo k tomu, že příspěvky mizely bez jakéhokoli komentáře, a to jak z webu samého, tak z protokolů o diskusi. Údajně neslušné výroky diskutujících, kteří Komárkovi svými názory nekonvenovali, byly mazány, zatímco hrubé urážky jeho názorových spojenců (zejména Tajného Učitele) v diskusních vláknech zůstávaly. Komárek byl opakovaně upozorňován řadou diskutujících, že jeho cenzorské zákroky a opakovaná dětinská napomínání jeho názorových odpůrců jsou neudržitelné – naprosto je ignoroval. Marný byl protest u provozovatele stránek, nakladatelství Albatros.

Kompletní text ZDE.

Jeden komentář.

 1. Josef Soukal napsal:

  Ukázka toho, co lze udělat z webu, kde se dříve volně diskutovalo:

  Michal Komárek řekl(a)…
  21. ledna 2018 16:19
  „poste.restante

  Myslím, že je to zbytečné vysvětlovat. Ale když se stavíte do pozice, že tomu nerozumíte, tedy: PI jsou nejenom přímá konkurence, ale vymezují se proti ČŠ přímo nepřátelsky. Je absurdní, aby měly na ČŠ prostor. Hezký den!ů

  Nepřátelství spočívá v tom, že PI uveřejnilo kritický Kostečkův článek. Všimněme si – Komárek se nepokouší polemizovat, neargumentuje, ROVNOU ZAKAZUJE.

  http://www.ceskaskola.cz/2018/01/predseda-crdm-ales-sedlacek-lame-se.html?showComment=1516551198440#c55440675765754452

Zanechat odpověď