Aktualizováno – doplněny záznamy dalších vystoupení:

V sobotu 20. února proběhlo v prostorách Základní školy Meteorologická v Praze diskusní fórum k inkluzi připravené Učitelským profesním sdružením. Přinášíme odkazy na videozáznamy jednotlivých vystoupení.

Mgr. Jana Jančová (vyučuje ZŠ)

Mgr. Zdeněk Bělecký (ředitel ZŠ)

Mgr. Jana Karvaiová (vyučuje žáky s LMP na ZŠ)

Ing. Jana Navrátilová a PhDr. Eva Zichová (vyučují na středních školách pro zrakově postižené a sluchově postižené)

PaedDr. Jiří Pilař (Asociace speciálních pedagogů ČR)

PhDr. Václava Masáková (psycholožka – pedagogicko-psychologická poradna)

Mgr. František Dobšík (ČMOS)

Ing. Miloš Rathouský (Svaz průmyslu a dopravy ČR)

Sestřih z diskusí k jednotlivým příspěvkům

 

Kategorie: Obecné, Obecné

4 komentáře.

  1. Josef Soukal napsal:

    Archiv časopisu Speciální pedagogika je dostupný on-line: http://www.pedagogicke.info/2017/06/pavel-pesat-archiv-casopisu-specialni.html

  2. Josef Soukal napsal:

    „Je třeba jasně říci, že existují děti, u kterých zjistíme, že ani s maximálním opatřením není v jejich zájmu, aby byly v běžné třídě. Metody, jak pracovat s žáky, jsou ale různé. Mohou klidně sedět vzadu, ale s asistentem. Neruší pak ostatní. Někdy se kritizuje, že je to vlastně segregace, jen přenesená dovnitř škol. Když se vytvoří skupinka dětí se stejnými potížemi a pracuje se s ní mimo, není to nic, co by bylo proti duchu inkluze. Metody vnitřní diferenciace existovaly vždy a v určitých případech to může pro dítě být i pozitivní. Někdy to může být ku prospěchu, někdy špatně. Důležitá je ale součinnost všech – rodiny, školy a školských poradenských zařízení,“ říká náměstek ministryně školství Stanislav Štech v rozhovoru o fungování inkluze v praxi a poradnách pro Lidové noviny.
    http://www.ceskaskola.cz/2017/05/stanislav-stech-existuji-deti-u-kterych.html

Zanechat odpověď